Lamine parke bakımı
 
Parkenin İlk Bakımı

Parke döşendikten sonra ılık su konulmuş bir kovaya 4–5 kapak Clean&Polish koyunuz ve parkeyi iyi sıkılmış bir bezle döşenme yönünde siliniz.
Sonrasında, Admonter yüzey bakım sütünü temiz yüzeye döşenme hizasında mümkün olduğunca dikkatli bir şekilde temiz bir bezle uygulayınız. Sütün kuruması için ortalama 30 dakika yeterli olacaktır.
Bundan sonra elle ya da bir cila makinesiyle yüzeyi parlatınız
Bir parkenin dayanıklılığı ve direnci o parkeye yapılan doğru ve düzenli bir bakımla ilgilidir.
Dikkatli kullanılıp, bakım yapılırsa çok uzun yıllar boyunca ilk günkü halini muhafaza edecektir.Koruyucu keçeler sandalye ve masa ayaklarının altına monte edilmeli, özellikle ofislerinizde ve çalışma alanlarınızda sandalye altlarında şeffaf koruyucular kullanılmalıdır.
Ağır ve kesici mobilya ayaklarının parkeyle olan direkt temasından kaçının. Kir ve çakılların parkeye zımpara etkisi yapacağını ve çizeceğini unutmayın.
Altı ıslak ayakkabıların, kuruması için açık bırakılan şemsiyelerin parkenin yüzeyinde kabarma yaratabileceğini ve parkeyi soldurabileceğini unutmayın. Temizlik yaparken daima çok iyi sıkılmış bir bez kullanın.
Daima iki kova kullanın biri Admonter Clean&Polish, diğeri ise bezinizi durulamak için olmalıdır.
Bezinizi parke üzerinde sıkmayın. Micro-fiber bezler kullanmayın.
Temizlik yaparken alkol ve benzeri maddeler kullanmayın ve sadece duru suyla temizlik yapmayın.
Yerden ısıtmalı ortamlarda yere yapışan paspaslar kullanmamaya dikkat ediniz,aksi takdirde parke ile kimyasal bir reaksiyona girebilir.

 

© 2008-2012 Trio Zemin - 0 532 647 51 61
Edit Interactive | AE Bilgisayar