Lamine parke nedir?
 
3 Katmanlı Lamine Parke

3 Katmanlı Ahşap Parke; 3 farklı ahşap katmanın dik istikametlerde birbirlerine yapıştırılarak en üstteki sistre edilebilir ahşap katmanın fabrika ortamında cilalanması ile üretilen  zemin kaplamasıdır.
Alt katman, 2 mm. kalınlığında huş ağacından tek parça halinde parkenin altına kaplanan destek katmanıdır.
Orta katman, genelde ladin ağacından 9mm kalınlığında küçük lataların birleştirilmesiyle oluşturularak alt ve üst katmana dik yönde yerleştirilen ve bu sayede parkenin dönme ve çalışmasına karşı mukavemet sağlayan esnek ve stabil destek katmanıdır.
Üst katman 4 mm veya 6 mm kalınlıktaki yüksek performanslı klasik ve egzotik ağaçlardan üretilen ve sistre edilebilen ahşap katmanıdır.
3 katmanlı Parkeler hem yüzer sistem hem de yapıştırma sistem uygulama ile zemine döşenebilir.

 
 
2 Katmanlı Lamine Parke
2 Katmanlı Ahşap Parke; ahşap üst katman ve bu katmana dik istikamette yerleştirilen kontrplak alt katmanın birbirlerine yapıştırılarak en üstteki sistre edilebilir ahşap katmanın fabrika ortamında cilalanması ile üretimi tamamlanan zemin kaplamasıdır. Alt katman, 9 mm. kalınlığında huş ağacından üretilmiş 7 katlı kontrplaktan üretilmektedir.
Kontrplaklar latalar halinde dilimlenerek parkenin dönme ve çalışmasına karşı mukavemet sağlayan esnek ve stabil destek katmanını oluşturmaktadır.
Üst Katman, 4 mm. veya 6 mm. nominal kalınlıktaki yüksek performanslı klasik ve egzotik ağaçlardan üretilen ve sistre edilebilen ahşap katmanıdır

© 2008-2012 Trio Zemin - 0 532 647 51 61
Edit Interactive | AE Bilgisayar